Notikumi 2015
  pagasts 2014
  Notikumi 2013
  Notikumi 2012
  Notikumi_ 2011
  Izsoles 2011
  notikumi_2010


Kontakti : +371 64871707
e-pasts : vestiena@madona.lvPierakstīties uz jaunumiem
E-pasts:


Vestiena -> Arhīvs -> notikumi_2010 

 

Skaistu dāvanu Adventes laika priekšvakarā Vestienai sagādāja Sarkaņu pagasta teātra "Piņģerots" atvestā A.Aivieksta dzejas izrāde "Gaisma logā"un izrāde pēc Džeroms K.Džeroms stāsta motīviem "Gleznas pielikšana".

Pensionāru sadraudzības vakars

27.augustā Vestienas pensionāri uzņēma vienmēr mīļi gaidītus viesus - kaimiņu pagastu pensionārus. Kopīgajā koncertā piedalījās Mārcienas, Liepkalnes un Vestienas kolektīvi.

Dzied Mārcienas ansamblis

 

Liepkalnes un Vestienas dziedātājas

Skrējiens Vestiena - 2010

 

 

            2010.gada 24.jūlijā Vestienā pirmo reizi notika interesants pasākums. Tajā piedalījās Vestienas jaunieši un skolēni. Skrējiens ar uzdevumiem notika Vestienas apkārtnē. Jauniešiem vajadzēja apmeklēt septiņus kontrolpunktus, kuros dotie uzdevumi bija jāizpilda ātri un precīzi.  

Startēja trīs komandas ar trīs dalībniekiem katrā komandā. Viņi veica šādus uzdevumus: salika puzles ar Vestienas attēlu un meklēja attēloto vietu dabā, meklēja atbildes uz  29 āķīgiem jautājumiem, veica sportisku stafeti stadionā, meklēja čiekurus dubļu vannā, dziedāja , ēda vārītus sīpolus un  citus dārzeņus.

Galveno balvu –atpūtu Kāla ezerā uz katamarāna ieguva Jānis Priede , Ivars un Jānis Grīšļi. Lai gan pirmajā reizē pasākumu apmeklēja maz jauniešu, atnākušie bija patiesi gandarīti par vērtīgi un jautri pavadīto dienu. Ceru, ka nākotnē šāds pasākums varētu izvērsties par labu tradīciju, kurā piedalītos visu paaudžu Vestienas iedzīvotāji.

                        Pasākuma organizatore Agnese

Pasākumu plāns jūnijam Vestienā

 

Nr.p.k.

Datums Pasākums  
1.        05.06. Disko tusiņš Vestienas Tautas namā  
2.        09.06. Ekskursija pensionāriem  
3.        11.06. 9.klases izlaidums Tautas namā  
4.        19.06. Viesizrāde no Taurupes “Pašam sava saimniecība”  
5.        23.06. Jāņu ielīgošana, H. Paukša izrādes “Miljons” pirmizrāde  
 

Izstāde aizvērta

27.maijā uz Lazdonas rokdarbu pulciņa izstādes slēgšanu bija ieradušās rokdarbu pulciņa vadītāja Vanda Podiņa un rotu darinātāja Natālija Baboviča. Viņas parādīja rotas, kuras nebija atvestas uz izstādi un pastāstīja par rotu darināšanu. Liela interese bija par lakatiem, kuri darināti uz rāmja.

Vestienas tautas namā

 No 9.-27.maijam būs skatāma

 Lazdonas rokdarbu pulciņa"Rota" un Ligindras Liepiņas

darbu izstāde.

Pēdējā izstādes dienā, 27.maijā būs tikšanās ar rokdarbnieci Vandu Podiņu, kura parādīs lakatu aušanu, izmantojot rāmi, un būs apskatāmas no pērlēm darinātas rotas.

 

 

  

Gardumu ballīte

            23.novembra pēcpusdienā Vestienas bibliotēkā pulcējās saimnieces, lai padalītos ziemas krājumu veidošanas pieredzē. Katra līdzi atnesa savus iemīļotākos konservus, kurus visas degustēja, vērtēja un pēc tam mainījās receptēm ar cerību citu gadu dažādot un papildināt pagrabus savās mājās. Saimnieces par gardākajiem atzina sarkano kāpostu salātus. Neparasti garšīgs bija ābolu ievārījums ar iebiezinātā piena piedevu un ķirbju ievārījums ar citronu.

Ai, zaļā līdaciņa,

Nāc ar mani rotāties! 

  

Svētku brīvdienās makšķernieks Andris Elsts Kāla ezerā noķēra 11.5 kg smagu līdaku

 

Svētku koncerts 

  

17.novembrī plkst.17.oo Vestienas tautas namā notika Latvijas Valsts svētkiem veltīts koncerts. Koncertā dziesmas un dejas mijās ar Vestienas iedzīvotāju atmiņām par mūsu Valsts svarīgākajiem notikumiem tās 92.gadu garajā mūžā. 

 

Satikās rokdarbnieces

10.novembrī

Vestienas kultūras darba organizatore Agnese aicināja rokdarbnieces uz kopīgu darbošanos, cerot, ka šādas tikšanās kļūs regulāras. Šodien, kad tikt uz kursiem vai aicināt pie sevis pasniedzējus ir problemātiski, Agnese domā, ka kopīgi darbojoties, mēs varam mācīties viena no otras un dot savas zināšanas iesācējām. Uz pirmo nodarbību bija atbraukusi arī Inese Olte, lai pastāstītu par iespēju piedāvat savus roku darinājumus arī pārdošanai, tādējādi papildinot savas ģimenes budžetu.Nākamā tikšanās 24.novembrī no plkst.15.00

Vestiena piedalījās 

Labo darbu nedēļā

11.10.2010. – 17.10.2010.   

Vestienas pamatskolas skolēnu labie darbi.

Lasīt vairāk

Vestienas skolas salidojums 

  

9.oktobrī Vestienas pamatskola ar absolventu salidojumu atzīmēja 50.gadu jubileju kopš skola atrodas Vestienas muižas ēkā.

Lasīt vairāk

Galerija 

 

 10.Saeimas vēlēšanas Vestienā

  

Derīgo vēlētāju aplokšņu kopskaits 388 iecirknī 677. (VESTIENAS PAGASTA PĀRVALDE).

   Saraksti 10. Saeimas vēlēšanām Derīgo balsu skaits %
1. "PCTVL - Parcilvēka tiesībām vienotā Latvijā" 0 0.00%
2. VIENOTĪBA 130 33.51%
3. "Ražots Latvijā" 3 0.77%
4. Politisko partiju apvienība "Saskaņas Centrs" 24 6.19%
5. "Tautas kontrole" 2 0.52%
6. Zaļo un Zemnieku savienība 131 33.76%
7. "Par prezidentālu republiku" 9 2.32%
8. Partiju apvienība "Par Labu Latviju" 17 4.38%
9. "ATBILDĪBA - sociāldemokrātiska politisko partiju apvienība" 2 0.52%
10. Partija "Daugava - Latvijai" 5 1.29%
11. "Pēdējā partija" 3 0.77%
12. Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" 52 13.40%
13 Kristīgi demokrātiskā savienība 0 0.00%
 
 
Miķeļdienas  jampadracis 

Par godu rudens sākumam, ražas novākšanai un Miķļdienai, Vestienā Kāla ezera krastā 25.septembrī, kā jautrs karuselis, noritēja Miķeļdienas jampadracis.

Jau astoņos no rīta dzīva rosība valdīja pie makšķerēšanas sacensību dalībnieku reģistrācijas. Iespēju bez licences pamakšķerēt Kāla ezerā izmantoja 27 makšķernieki.

Krastā palicēji sāka pulcēties ap desmitiem, lai padalītos ar draugiem puķu stādos, pārdotu savā dārzā izaudzēto, vai pašu rokām darināto. Bērni un arī pieaugušie labprāt izmēģināja spēkus kāpjot stabā pēc balvām. Skatītājus iepriecināja Vestienas skolēnu, Vestienas dāmu un kaimiņu pagasta pašdarbnieki.

Piecdesmit divi dalībnieki ar savām rokām Kālā ezerā, zivsaimnieka Armanda Rozes vadībā, ielaida paliju, dodot tai vārdu. Tagad ezerā peld Džeina, Dārta, Flipers, Džonijs Deps, Nemo, Sāra , Kate, Mārcis un daudz citu paliju ar saviem vārdiņiem.

Ap pusdienlaiku ar saviem lomiem krastā brauca makšķernieki. Šeit viņus gaidīja žūrija – Emīls Gutāns un Miķelis Jānis Roze, kuri stingri izvērtēja lomus un piešķīra nominācijas slaidākās, mazākās, treknākās un citu zivju īpašniekiem, kā arī labsirdīgākajam makšķerniekam, kurš nebija noķēris nevienu zivtiņu.

Jampadracis beidzās ar lielā zupas katla iztukšošanu un jautriem makšķernieku stāstiem.

  Galerija
Cēsu novada zemnieki pieredzes apmaiņā

9.septembrī mūsu pagastā ieradās Cēsu Zemnieku apvienība, lai iepazītos ar Vestienu un ezeru apsaimniekošanas pieredzi. Viņi viesojās SIA Kālezers, z/s Ielāpi, bioloģiskajā dabas sētā Aparēni un MKPC apmācību centrā Pakalnieši. Viesus pa Vestienu pavadīja Informācijas centra konsultante V.Eizentāle. Ar biedrības "Kāla ezera padome" darbu iepazīstināja biedrības vadītājs J.Bogdanovs un grāmatvede L.Bogdanova. 

 

 

 

 

Mācāmies veidot mājas lapas

 

            Augustā un septembrī divas dienas Vestienas bibliotēkā pulcējās jaunieši, skolotāji un citi interesenti, lai iegūtu zināšanas interneta mājas lapu veidošanā. Lektore, Vidzemes augstskolas Bakalaura un koledžas studiju programmu „Informācijas tehnoloģijas" direktore

Ginta Štāle iepazīstināja ar mājas lapu veidošanas pamatprincipiem un, nodarbību beidzot, katrs klausītājs praktiski izveidoja savu mājas lapu. Šis projekts īstenots pateicoties Madonas novada pašvaldības „ Izglītības programmu projektu konkursam 2010”, kurā tas guva atbalstu.

 

          

Latvijas Sievietes -2010 atpūšas Bērzaunē un Vestienā

14.augustā  Bērzaunes un Vestienas pagastos viesojās konkursa „Sieviete Latvijai 2010 laureātes” un viņu ģimenes. Ar saviem pagastiem un skaistākajām atpūtas vietām ciemiņus iepazīstināja Dzintra Karavaičuka un Vita Eizentāle. Ceļojums sākās ar trušu fermas apskati, viesošanos kazu fermā, pusdienošanu Lido atpūtas kompleksā, enerģijas uzlādi Pelādēs, dabas takas izstaigāšanu Pakalniešos , putnu dārza apskati un noslēdzās pie kopīga ugunskura Kāla ezera krastos. Šeit Latvijas sievietēm pievienojās arī  Eiropas Parlamenta deputāte Vaideres kundze ar dzīvesbiedru

Galerija

 

 

6. un 7. jūlijā Kāla ezerā tika īstenots projekts "Kāla ezera apsekošana (kontrolzveja) un introducējamās zivju sugas un rezidento sugu barības nišu pārklāšanās izpēte".

Projekta mērķis: Veicināt Vestienas pagasta un citu Latvijas ezeru bioloģiskās daudzveidības ilgtspējīgu attīstību.

Gūtie rezultāti: Izstrādāti ieteikumi Kāla ezera tālāko zivju resursu atjaunošanai, secinājumi par introducēto un vietējo zivju sugu barības nišu pārklāšanos un  Līdzšinējā ezera apsaimniekotāja darbības efektivitātes izvērtējums un rekomendācijas ezera apsaimniekošanai nākotnē.

Galerija

 

Madonas novada bērni "Piedzīvojumu skoliņā"

 

26.un 27.jūnijā Vestienas pagasta brīvdienu mājā "Ielāpi" notika, Madonas novada pašvaldības Izglītības programmu projektu konkursa -2010 ietvaros, biedrības "Kāla ezera padome" organizētais vasaras pasākums "Piedzīvojumu skoliņa". Tajā piedalījās Madonas novada 1.-4.klašu skolēni, kuru darbi guva atzinību zīmēšanas konkursā. Nodarbības vadīja skolotāja Iveta Kaire, dabas pētnieks Māris Olte, zivsaimnieks Armands Roze. Projekta sadarbības partneris - Vestienas pagasta pārvalde

Galerija 

Rēznas pamatskola iepazīst Vestienu

18.jūnijā iepazīties ar Vestienu ieradās Rēznas pamatskolas skolēni, kuri piedalījās konkursā "Vestiena- augstākā apdzīvotā vieta Latvijā". Lai gan konkursā piedalījās tikai viena klase, apmeklēt Vestienu varēja visi interesenti. Šī ekskursija sākās ar ceļojumu pa Gaiziņkalnu vides gides Anitas pavadībā, turpinājās Pakalniešos, staigājot pa Meža mātes takām, un turpinājās Aparēnos, Gretēs un Kāla pludmalē.

 

 

 

  

 

Bibliotekāru izbraukuma seminārs


16.jūnijā izbraukuma semināra laikā Vestienas bibliotēku apmeklēja 30 bibliotekāres no Madonas un kaimiņu novadiem. Ciemiņus sagaidīja Ķencis ar savu mazmazmeitiņu, kura viesus iepazīstināja ar savu darba vietu. Kolēģes dalījās pieredzē par pašreizējām finansiālajām iespējām grāmatu krājumu papildināšanai un debatēja par citām aktualitātēm

Galerija

 

 

 

         Comenius projekta viesi Vestienā

   3.jūnijā Vestienas pagastā Comenius partnerības projekta ietvaros viesojās pedagogi un skolēni no piecu Eiropas Savienības valstu profesionālām arodskolām. Galvenā projekta vadītāja ir Polijas pārstāve Janīna Filoseka. Poliju pārstāvēja 7 dalībnieki, Čehijas pilsētu Liberecu -6, Turcijas pilsētu Marisu -6 , Vācijas pilsētu Maini -5, Bulgāriju -6 delegāti un Madonas novada Barkavas arodvidusskolu 6 delegāti. Projekta vadītāja Latvijā ir Barkavas arodvidusskolas skolotāja Anitas Juška.

Projekta mērķis ir veselīga, videi draudzīga, fiziski aktīva un zaļa dzīvesveida izpēte un popularizēšana. Vestienā projekta dalībnieki divu stundu laikā apbraukāja Kāla ezera salas un savāca to krastos izskalotos atkritumus. Pēc nelielas maltītes Vestienas sabiedriskajā atpūtas vietā mūsu viesi iepazinās ar bioloģisko dabas sētu „Aparēni”, izstaigāja Pakalniešu dabas taku un viesojās „Lido”atpūtas centrā Kalnadzīšļos.

 

  

  

 No 9.-27.maijam bija skatāma

 Lazdonas rokdarbu pulciņa"Rota" un Ligindras Liepiņas

darbu izstāde.

Pēdējā izstādes dienā, 27.maijā būs tikšanās ar rokdarbnieci Vandu Podiņu,

kura parādīs lakatu aušanu, izmantojot rāmi,

 un būs apskatāmas no pērlēm darinātas rotas.

Vestienas Lielā talka.

Galerija

Informatīvais seminārs   16. aprīlī plkst. 10.00, Vestienas pagastmājas zālē notika seminārs

Par Nodibinājuma Madonas novada fonds izsludināto projektu iesniegumu pieņemšanas uzsākšanu „Madonas novada fonda darbības stratēģijas 2009.-2013.gadam” ieviešanai Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmas 2007.-2013.gadam pasākuma (410) „Vietējās attīstības stratēģijas” ietvaros. Semināru vadīja Jogita Baune.

  

                     

 

19.martā plkst.17.00 Tautas namā Vestienas skolēnu izrāde "Buratīno piedzīvojumi" ( pēc A.Tolstoja stāsta "Zelta atslēdziņa"motīviem)

Uzvedumu iestudēja skolotāja S.Tipaine

 

   

 

 

 

 

 

 

13. martā plkst. 18.00 Vestienas Tautas namā sadejošanās pāsākums

"Tik dēļ Jums daiļās dāmas...". Veltīts 8.martam. piedalīsies Mārcienas, Vestienas, Liezēres dāmu deju grupas, kā arī Liepkalnes līnijdejotājas un iespējams arī Lauteres vēderdejotājas.

 

No 25.februāra līdz 12.martam Vestienas tautas namā senlietu un sen izdotu grāmatu izstāde "Sens, tik sens...". Līdz 24.februārim pārcilājiet savas pūra lādes un piedalieties izstādē. Sīka informācija zvanot Agnesei  28656624, Jūsmai  267859500

 

 

27.februārī plkst.14.00 Vestienas tautas namā konkursa "Vestiena -  augstākā apdzīvotā vieta Latvijā" uzvarētāju apbalvošana

23.februārī plkst.13.00 Vestienas bibliotēkā kultūrvēstures pētniecības klubiņš "Sarma" rīko 110.dzimšanas dienas atceres pasākumu skolotājai E.Ozolai

   

6.februārī  Kāla ezerā zemledus makšķernieks G.Vestfāls izvilka 11.2 kg smagu līdaku.

13.februārī plkst.20.00 Vestienas Tautas namā dvēselisks pasākums par mīlestības tēmu -Ā.Elksne, J.Grots "Vēstules tālajai zvaigznei". Tas ir mūžsens stāsts par Solveigas un Pēra Ginta mīlestību. Pēc pasākuma varbūt uzdejosim.

2. februārī Novada kultūrvēstures pētniecības klubiņš "Sarma"Vestienas pagasta bibliotēkā rīko pasākumu "Sveču diena"

 29.janvārī tikšanās ar Vītolu ģimeni no Liezēres. '

Vītolu ģimenes tēvs Jānis un mamma Dace ir rīdzinieki. Viņi muzicējuši vēl pirms ģimenes nodibināšanas. Lai bērnus audzinātu tīrākā vidē, Vītoli pārcēlušies uz dzīvi Madonas rajonā. Tagad Vītolu pieci bērni - Kalvis, Jānis Ausmints, Rasa, Madara un Varis jau ir izauguši, bet visi kopā vēl aizvien turpina muzicēt. Ģimene kopā ir uzstājusies vairākos "Spietos" un daudzos folkloras pasākumos. Vītoli dzied ikdienā kopā ar draugiem, veido kopīgas sadziedāšanās ar citiem dziedātgribētājiem, dzied tautasdziesmas, folkdziesmas un pašu dziesmas.

21. janvārī Barikāžu atcerei veltīts pasākums pie Tautas nama.
- 1 -    - 2 -    - 3 -    - 4 -    - 5 -   


 

Vestienas pagasta karte

Vestienas karte
Flag Counter

Nolikums par licencēto makšķerēšanu Kāla ezerā
Jūnijs
2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30